بازارچه مرزی سنگان همچنان در انتظار گشایش

در تیرماه سال 1384 ، تاسیس بازارچه مرزی سنگان به تصویب هیات دولت رسید و در سال 1385 مکان یابی و عملیات ساخت آن آغاز شد . در طول سال های 85 تا 87 فاز نخست بازارچه مرزی شامل غرفه های تجاری و فروش ، جایگاه سوخت ، سرویس ها و زیر ساخت ها تکمیل شد. به گفته برخی مقامات آگاه از نیمه دوم سال 1387 این بازارچه آماده بهره برداری است البته برخی خبرها هم از نیمه تمام ماندن ساخت تاسیسات این بازارچه از سال 87 حکایت دارد.

به بهره برداری نرسیدن بازارچه مرزی سنگان به هر دلیلی که باشد کم توجهی مسئولان امر به نیاز مسلم منطقه برای داشتن یک بازارچه مرزی را می رساند . شهرستان خواف با بیش از 100 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان از داشتن یک بازاچه مرزی محروم است . این در حالی است که این شهرستان از پتانسیل ها و قابلیت های فراوانی برخوردار است . در چنین شرایطی به بهره برداری نرسیدن بازارچه مرزی سنگان به معنی هدر دادن سرمایه ها و امکاناتی است که از 5 سال پیش تاکنون در این راستا به کار گرفته شده است . گشایش بازارچه مرزی در سنگان خواف ضمن اینکه به رونق تجاری و کاهش فقر و بیکاری در منطقه خواهد انجامید ، از مهاجرت های بی رویه ساکنان منطقه به دیگر شهرستان های استان و یا خارج از استان جلوگیری خواهد کرد . از همین رو انتظار می رود در سال جهاد اقتصادی ، مردم منطقه محروم شهرستان خواف شاهد افتتاح بازارچه مرزی شهر سنگان باشند.

/ 1 نظر / 10 بازدید
جان محمد تیموری

ممنون از نظر لطفتون به اینجانب و همچنین تبریک به دانش آموزم من هم با افتخار لینکتون کردم .باشد که با همکاری شما ودیگر دوستان تمدن دیرین وپر آوازه سرزمین خواف را به دیگر دوستان معرفی کنیم منتظر حضور سبزتان هستم -یا حق