انجام مطالعات اولیه احداث شهرک حمل و نقل سنگان خواف

وی اعتبار ساخت این شهرک را افزون بر120 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: شهرک بزرگ حمل ونقل سنگان خواف در زمینی به مساحت 100 هکتار احداث می شود. بناءرضوی افزود: امکان فعالیت 50 شرکت حمل و نقل در مجموع در این شهرک پیش بینی شده است که پس از تفکیک 5 هزار متر مربع زمین به هر موسسه تعلق می گیرد.وی در ادامه به جزئیات ساختمانی این شهرک اشاره کرد وگفت: ساختمان اداری، استراحتگاه رانندگان، توقفگاه کامیون و سواری، هتل جهت پذیرایی و اقامت مهمانان خارجی، مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین، جایگاه سوخت بنزین و گاز و فضای سبز 2500متری، درمانگاه و ساختمان پلیس راه از جمله امکانات این مجموعه است. مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی افزود: امید است با توجه به پتانسیل مطلوب سرمایه گذاری در منطقه، با وفاق وهمدلی شرکت های حمل و نقل بتوانیم شاهد شکوفایی پتانسیل های موجود در منطقه باشیم.

عبدالعلی جغتایی فرماندار شهرستان خواف نیز در این نشست سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی را پایه گذار حرکت عظیم اقتصادی و سرمایه گذاری در منطقه دانست وگفت: خواف، پایلوت سنگ آهن کشور است و در حال حاضر 2/1 میلیارد تن سنگ آهن در منطقه سنگان این شهرستان شناسایی شده که به گفته متخصصان اگر در 30 سال آینده استخراج نشوند ارزش خود را از دست می دهند.

عبدالعلی جغتایی ادامه داد: روزانه 800 تریلی از خواف به شهرهای اصفهان و بندرعباس سنگ آهن بارگیری می کند که امید است با ایجاد شهرک حمل ونقل، مشکلات ارتباطی کاهش پیدا کرده و شاهد نقل و انتقالات جاده ای و ریلی مطلوب تری باشیم.

مهندس شهامت معاون حمل و نقل پایانه های استان خراسان رضوی نیز در این جمع گفت: فلسفه شکل گیری شهرک حمل و نقل کاهش هزینه های حمل و نقل و در نتیجه افزایش فعالیت بخش خصوصی است. شهامت افزود: خواف بستر مناسبی برای خدمات رسانی به جامعه و ایجاد شهرک حمل و نقل است و این شهرک نیز امکان مناسبی برای توسعه اقتصادی شهرستان خواهد بود.

عطوفتی شهردار خواف نیز در این نشست ضمن قدردانی از زحمات سازمان همیاری شهرداری های استان گفت: علاوه بر سنگ آهن، گیاهان دارویی، سنگ های تزئینی و باد نیز از نعمت های خدادادی شهرستان خواف به شمار می آیند.وی افزود: با ایجاد شهرک حمل و نقل و ساماندهی بارگیری و حمل ونقل جاده ای و ریلی و برنامه ریزی های لازم شبکه حمل و نقل شهرستان بهینه سازی خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه تصمیم گرفته شد شرکتی با نام همیار راه سپهر مشرق ایجاد و امور مربوط به این شهرک حمل و نقل را ساماندهی کند.

نقل از خبرگزاری آریا

/ 2 نظر / 16 بازدید
خواننده

امیدواریم این طرح واقعا در راستای همان افق پیشرفت و عدالتشان باشد...[دروغگو]

رحیمی

با سلام بر شما با تصاویر سفر به کابل بروز هستم موفق باشید