حمل نخستین محموله سنگ‌ آهن در راه آهن شرق

مدیرکل راه آهن شرق عنوان کرد: در صورت اتصال راه آهن سنگان به هرات افغانستان و اجرا و راه اندازی پروژه راه آهن چابهار - زاهدان - مشهد و اتصال آن از طریق ایستگاه های این اداره کل به راه آهن خراسان، امکان ترانزیت بین المللی قطارهای باری از مسیر چابهار به افغانستان و کشورهای آسیای میانه و بالعکس فراهم خواهد شد که این امر باعث تحولی عظیم در صنعت ریلی کشور و تحول اقتصادی در منطقه خواهد شد. پورفخری گفت: بارگیری سنگ آهن در سایت سنگان توسط ناوگان ریلی این اداره کل تا پایان سال جاری، رتبه های برتر تناژ بارگیری راه آهن را در بین نواحی هفده گانه راه آهن کشور به ارمغان می آورد.

سنگان در واقع عسلویه دوم کشور و دارای موقعیت اقتصادی منحصر به فرد در کشور است و توسعه اقتصادی، اشتغال زایی و محرومیت زدایی منطقه سنگان با راه اندازی کارخانجات و صنایع مختلف مرتبط با صنعت فولاد محقق خواهد شد. با توجه به مستعد بودن شهر سنگان و پتانسیل خوب منطقه، سنگان یکی از مهم ترین قطب های صنعتی و پایانه های حمل و نقل بار در شرق کشور خواهد شد.

/ 1 نظر / 85 بازدید
احسان باکفایت

با سلام. خدمت شما دوست عزيز جناب آقاي بلنداختر. شما مي توانيد اخبار روزانه خواف را در وبلاگم پيدا كنيد... به وبلاگم سر بزنيد .منتظر نظرتون هستم..[خداحافظ]